Jak na absolutní cestu?

Hostuji mimojiné také na php5.cz, kde když se includuje soubor souborem, který je v jiné složce, než includovaný soubor hází to chybu o tom že to chce absolutní cestu.

Kde se dá nastavit,aby stačilo napsat jen název souboru bez absolutní cesty, tak jak je to na wz?

Popř. scriptem se toto asi obejít nedá?
sorry
Chyba FF
Opravdu nikdo nevite?
Dneska je to tu jak po vymreni - vcera tu bylo este hodne lidi a dneska sme tu snad jenom dva :-(((
MyFlower> Je sobota, kdo by tu otravoval. Ted uz asi ja ;)

Tak to tam maji nejak blbe nastaveny. Pac include by mel chodit i relativne. Zkousel jsi i tecky, pripadne bez tecek? Spravnost cesty? Jinak absolutne by to slo taky. Jen zjistit absolutni cestu. Ta se vypisuje vetsinou pri chybove hlasce, nebo pomoci systemove promenne, ale tu ted nevim jaka je. To bys umistil do promenny a pak bys volal spolu se souborem v include.
co takhle (viz. linuxsoft.cz):
$path=SubStr($SCRIPT_NAME, 0, StrRPos($SCRIPT_NAME,"/"))."/neco.php";
header("Location: http://".$_SERVER["SERVER_NAME"].":".$_SERVER["SERVER_PORT"].$path);
>Dneska je to tu jak po vymreni - vcera tu bylo este hodne lidi a dneska sme tu snad jenom dva :-(((

me vzdycky tohle stve v noci, tak po pul jedny uz tu neni ani noha... no ja sem dneska mel spoustu jiny prace a k pocitaci jsem si poradne sednul az ted.....
Skousel jsem jak s teckama, tak bez nich... Ale nejsem si jisty jestli to je opravdu absoltuni cestou. Haze to chybu:
----------------------------------
Warning: main() [function.main]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/lib/php/config.php) is not within the allowed path(s): (/www/6/site20876/) in /www/6/site20876/wwwroot/admin/a/pripojeni.php on line 2

Warning: main(config.php) [function.main]: failed to open stream: Operation not permitted in /www/6/site20876/wwwroot/admin/a/pripojeni.php on line 2

Warning: main() [function.include]: Failed opening 'config.php' for inclusion (include_path='/www/6/site20876/:.:/usr/lib/php') in /www/6/site20876/wwwroot/admin/a/pripojeni.php on line 2
----------------------------------
Pokud zadam absolutni cestu, tak je to bez chyby, takze se domnivam ze bude chyba tam..


Asi to budu tahat pres systemovou promennou, kterou jdu ted hledat. Kdyby to nekdo vedel, tak at to sem pls napise.
Systemova promenna: $_SERVER['SCRIPT_FILENAME'] urci absolutni cestu prave spusteneho scriptu.

Pak odseknu nazev souboru dirname($_SERVER['SCRIPT_FILENAME']);
a ziskam toto: /www/6/site20876/wwwroot/admin

jak z tohoto retezce muzu odseknout posledni dve slozky aniz bych musel znat jejich nazev?

Diky
regexpem.
necekane
nj, necekane. Kdyby to pro tebe bylo cekane, nemusel by ses preci vubec ptat...
myslel jsem ze mi to napises robnou cely. ;-) ale kasli na to
a co takhle zapojit trosku svoji vlastni hlavu? ja sem se taky regexy musel naucit sam.
http://www.regularnivyrazy.info/
diky za link