zbytecne mockrat...

chci delat funcikomentaru, mam vytvoreny scriptpro jeden, ale pride mi uplna zbytecnost to delat vicekrat...
mam proste zapsani do databaze achci aby se jenom promenou menilo to do ktere se to ma zapsat, proste ovladac by byl pro vsechny stejny azna ty promene,pls jde to nejak udelat?
a mohl bys problem popsat tak, aby ho pochopil i clovek, ktery nevi, na cem zrovna pracujes?
ja to taky nechapu..
proste komentare - 50 stejnych komentaru, jen by kazdy z nich zapisoval a bral info z jine databaze. proste aby bylo pro tech 50 komentaru stejny ovladac. ale v tom ovladaci davam ze zapisuje do souboru xxx.sql a potom bere ze souboru xxx.sql. aproste chci abych nejak promenou mohl dat xxx1-xxx50.
chapete? nejsem zrovna nej ve vysvetlovani
function komentar($kam)
{

$do_tabulky = 'xxx'. kam. '.sql';

... zapis ...
... cteni ...
... nebo nevim co tam chces ...

}

komentar(5); // proved do 5 komentare

Tak nejak? Nejak nechapu otazku :(
chci jeden ovladac pro tech 50 komentaru, ale v tom ovladaci se musi menit soubor kam to chci zapsat a odkud to chci vzit a na to se ptam jak to udelat?
function komentar($cislo_komentare)
{
$soubor_komentare = "xxx". $cislo_komentare .".sql";
... zde provedeme zapis do $soubor_komentare ...
... zde nacteme ze souboru $soubor_komentare ...
return ... zde vyhodime vysledek ...
}

Nic jineho mne z te tvoji otazky nenapada nenapada.
ja si pod pojmem komentare vybavim momentalne poznamky ve zdrojovem kodu. Slo by vyjadrit se presneji? Veta "a mohl bys problem popsat tak, aby ho pochopil i clovek, ktery nevi, na cem zrovna pracujes?" znamena, ze opravdu netusim, jake komentare mas namysli a co myslis pojmem 'ovladac'. Napis postup, PRESNE co chces, aby to delalo a my se na to podivame.

PRIKLAD, JAK NAPSAT PRESNY POSTUP: kdyz zadam nejake cislo, chci, aby mi to otevrelo souboru ve tvaru data_##.dat, kde ## je to cislo (00..99). Chci, aby se do toho souboru ulozila nejaka data v (...nejakem...) formatu a abych ta data mohl opet nacist, pripadne k nim neco pridat. Chci, aby tento postup byl univerzalni pro jakekoli cislo, ktere zadam..........KONEC PRIKLADU.
myslim tim vlastne guestbook, komentarem se ostatni lide yvjadruji k urcitemu clanku...
dokud mi to poradne smysluplne nepopises, nemuzu ti bohuzel pomoct...