Doména přichozího

Zdar lidi. Rád bych poprosil o pomoc. Jakým způsobem se dá zjistit doména providera člověka, který vstupuje na mé stránky? Existuje nějaká globální proměnná, která tuto informaci obsahuje? Hledal jsem to všude možně na netu(anglicky mluvící část), ale pravděpodobně ještě nikdo přede mnou se nechystal zablokovat přístup lidem od nějakého providera:) Potřebuju něco na styl toplistu, kde si člověk toto může nechat vypsat. Hledáním jsem strávil už pár hodin a popravdě jsem krapet v koncích...Jsem přesvědčenej, že to bude něco triviálního (glob. prom).
Potenciálně dík.
J.
P.S.:Nejedná se mi o IP přichozího(ledaže by nebyla jiná možnost a musel jsem napsat nějakou fci, která by určovala providera podle IP range, kterou asi určití provedeři mají[bordel v tom snad nejni:)])
ano, ale nevim, jestli to de v php..

pres whois informace lze zjistit obvykle rozsah IP adres providera. co se týče programů na whois tak znám jedině Advanced Administrator Tools

ale když zjistíš ten rozsah, tak to v php už bude hračka, ne?
že by gethostbyaddr?
http://php.ftp.cvut.cz/manual/cs/function.gethostbyaddr.php
Že jsem to rovnou nenapsal zde:)ušetřil bych si nějakej čas...Dík moc. gethostbyaddr vypadá použitelně.
Už jen pro lidi, kteří třeba budou řešit to samé...
Ta proměnná existuje a je triviální, jak jsem očekával:
$_SERVER['REMOTE_HOST']
nicméně na webserveru musí být zapnuté - HostnameLookups On
Každopádně každému doporučuji navštívit daný odkaz od Dis(-ky) pro detailnější info (tam jsem to našel).
ze ja nedrzel hubu..
priste zkuste print_r($_SERVER); v tomto mas vsechny promenne, ktere muzes vytahnout.
just paja: žádnej stres, vždyť i ty jsi svým způsobem poradil:)
gismo: njn to mě nenapadlo, zkoušel jsem phpinfo(), ale tam to v seznamu(resp.poli) $_SERVER proměnných nebylo...bůhví jestli to má WZ povolený :)
Každopádně nejlepší řešení je fce gethostbyaddr...
tjn, ale pomoci toho printu jde zjistit vetsina promennych, phpinfo() je jen tusim info o nastaveni, ale to je uz jedno.
gismo: jj, ale dole jsou napsaný ty proměnný. Dík za tip.
Btw vždycky, když něco najdu mám pocit, že je dobrý, aby se ukázal code, o který se mluví pro lidi, kteří si to třeba neumí napsat. Neříkám, že je to čistý styl, ale v této formě to funguje (z logické stránky věci a toho mála, co jsem testoval), takže zde:

function kontrolaISP($vysledek,$blokovanyISP) {
$remoteIP = $_SERVER['REMOTE_ADDR'];
if (strstr($remoteIP, ', ')) {
$ips = explode(', ', $remoteIP);
$remoteIP = $ips[0];
}
$host = gethostbyaddr($remoteIP);
if ($host == $remoteIP) {
$vysledek = "failed";
} else {
if (strstr($host,$blokovanyISP)) {
$vysledek = "block";
} else {
$vysledek = "clean";
}
}
return $vysledek;
}

enjoy!
No abych tomu pridal jeste tresnicku ;) Tak je mozne to vsechno sjednotit a Just-Paja z toho nevyjde prazdnou :)

Pomoci $_SERVER['REMOTE_ADDR'] zjistime IP adresu, pomoci gethostbyaddr($_SERVER['REMOTE_ADDR']) zjistime DNS adresu a kdyz pouzijeme http://www.ripe.net/whois a nechame to vyparsovat, tak dostaneme konkretniho poskytovatele.

Ale kdo by to delal slozite, kdyz staci DNS adresa, ze?
phpinfo() na WZ vypisuje i obsah promenne $_SERVER v predposledni casti "PHP Variables" na sedmnactem radku.

Jestli muzu prispet svou troskou do mlyna, tak:

<?php
preg_match("/[^\.\/]+\.[^\.\/]+$/", gethostbyaddr($_SERVER['REMOTE_ADDR']);, $p);
$provider=$p[0];
// vysledek: $provider
?>

vrati jmeno domeny poskytovatele, tedy napr. "iol.cz", "upc.cz" atd.
ten strednik v preg_match na konci prvniho parametru tam samozrejme byt nema.