strukturovane menu pomoci php

prosím o radu.
Chci vytvořit strukturované menu. Ale ne to klasicke.
První se načte z db v levém sloupci.
Ty podmenu potřebuji aby se otevřeli v pravé části.
A zde se otevře i poppodmenu.

V db je potřeba vytvořit asi více sloupců i tabulek.
Např.
tabulka 1 id , kateg, podkateg, název, obrázek,
tabulka 2 id , podkateg, 2podkateg, nazev , obrazek

Ale vůbec nevím jak to napojit v php. a ještě pod tím menu v pravo by měli vyjíždět obrázky z dané kategorie.
Dík za pomoc
Jestli jsem to dobre pochopil, tak staci jedna tabulka.
id,vnoreni,mother_id,nazev

Priklad menu
-polozka 1
    |- polozka 2
    |- polozka 3
        |-polozka 4
        |-polozka 5
    |-polozka 6
- polozka 7

zaznamy vypadaji asi takto:
1, 0, 0, 'Polozka 1'
2, 0, 0, 'Polozka 7'
3, 1, 1, 'Polozka 2'
4, 1, 1, 'Polozka 3'
5, 1, 1, 'Polozka 6'
6, 2, 4, 'Polozka 4'
7, 2, 4, 'Polozka 5'

a pak jednotlive polozky vybiras vhodnymi SELECTy.
tabulka je dobra,
ale to menu by melo vyjizdet trochu jinak, ne podsebe ale vedle sebe do druheho okna.

Priklad menu:
Leva strana Prava strana
-polozka 1
polozka 2 (pri kliknuti na polozka 1 vyjede v pravo)
polozka 3 (pri kliknuti na polozka 1 vyjede v pravo)
polozka 4
polozka 5
polozka 6
- polozka 7

jak se vytvari skripty pro napojeni v php?
uvedom si jednu vec: PHP skriptuje na serveru, takze neni dynamicke. Jakakoli zmena, ktera bude provedena za pomoci php, primo souvisi s opetovnym nactenim stranky. Pokud chces udelat nejake dynamicke menu, tak to te zachrani spis JavaScript (ten je klient-side), ale to neni moje parketa.
Neni to davno, napsal jsem si menu, ktere nemusi byt na jednom miste a rozbaluje se jak pise donny. Chces-li poskytnu, ale upozornuju, ze je to objekt. ;-)
přišel jsem už na jedno zjednoduššení. Menu v levo napíši natvrdo, to z db vyjíždět nebude.
Teď ale bojuju s podmenu v pravé části. Když kliknu v levo otevře se nějaké podmenu, to už se natahuje z dataáze. Těď bych potřeboval dvě věci.
1. Aby se neotvíralo pod sebou, nýbrž skoro jako v tabulce., Tz. např. by menu bylo ve 4 sloupích a 3 řádcích. To by znamenalo, že by se to řadilo z leva do prava a pak by to skočilo na další řádek. Nevím ale jak toho dosáhnou.
2 Vždy když kliknu na nějakou kategorii, aby hlavní kategorie v pravé části zmizely a místo ních se otevřelo podmenu, také ve stylu tabulky.

dík
tri kouzelna slovicka: HTML, CSS, JavaScript...