Velkost(w,h) HTML kodu

da sa nejako "odmerat" velkost hotoveho HTML kodu? viem, ze to musi nejako ist (myslim si, ze sa to bude prevadzat do image formy a potom sa to odmera), lebo napr. na blueboard.cz ked sa vyvori nova anketa, tak pri parametri width je tlacitko "zmerat"... pls ak viete ako to ide, tak mi povedzte...
Zajímavá otázka, nejsem si jist, jestli jsem ji pochopil. Máš na mysli změřit v pixelech nějakou část okna ve webovém prohlížeči? Normálně bych stránku ofotil (Print Screen) a v nějakém grafickém editoru to změřil výřezem.

Ale stále si nejsem jist, co přesně myslíš: "da sa nejako "odmerat" velkost hotoveho HTML kodu?"
presne to myslim... ale chcem aby sa to dalo robit automaticky pomocou php... proste zadas nejaky kod a ono ti to vyhodi sirku/vysku v pixeloch (znie to dost nerealne)... taka fce urcite nie je, ale mna iba zaujima ako im to na blueboarde funguje (pri tej ankete)...

===
cisto text by sa odmerat mozno aj dal ale formatovany html... vie mi niekto podrobne vysvetlit ako to na tom blueboarde funguje?
ja si to predstavujem, ze sa sirka meria nejako takto:

1px border + 2px padding + text + 100px rezervovanych pre stlpec + 2px padding + 1px border
Pochybuju, že se měří kód, to spíš se počítá z tšch proměnných uložených v databázi či kde: početotázek*velikostpísma*nějakýokraje......
e-e.. php neumí spočítat to co se objeví až po něm..
leda spočítat řádky kódu, pokud by to byl jenom text a vynásobit to velikostí řádku ;)
ja si myslim, ze to by islo cez php vytvorit obrazok s urcitim pismom a jeho velkostou. napisalo by ta tam napr. "text" a nechalo vygenerovat. potom by dalsi skript odmeral velkost takehoto obrazku... islo by to nejako spravit?
jasne! uz som na to asi prisiel!

$text = "ahoj ako sa mas?";
$jp = ImageFontWidth(10); // velkost pisma 10
$dlzka = $jp*count($text);
nejde to :(
Cau timbulko :)

1) pokud chces v PHP kreslit obrazek, tak to kreslis do predem nadefinovaneho obdelniku (vyska, sirka, pozadi ap.)

2) šiřka stránky... každý prohlížeč si to přizpůsobí k obrazu svému (viz Opera)

3) teoreticky by to slo zmerit lustenim html + css ale bylo by to slozite jak žebř...

4) k čemu by ti takova byla?
timbluko: to, ze ti to nefunguje, je mozna dany tim, ze pouzivas naprosto nesmyslne fci count(), ktera akorat spocita pocet prvku v poli. A jelikoz string neni v php zpracovavany jako pole znaku, vrati hodnotu "1". Mozna jsi mel namysli fci strlen(), oder?
To obecně stanovit nepůjde (rozuměj strašně těžko). Dalo by se to udělat jako ta webová služba, která vytváří náhled zadané stránky jako obrázek. To už se tu probíralo, je to strašně složité poněvadž se musí prakticky simulovat prohlížeč - přeložit HTML tagy do grafické podoby. Mají na to speciální aplikace tuším v pythonu (třeba náhledy na seznamu).
jasne, ale ako to potom funguje na blueboarde?
blueboard tam ma prednastaveny hodnoty jako padding, margin a vysku a sirku ankety tam vlastne muzes zadat sam..
ckj 5 min... spravim ti screen shot....
ckm 5 min..
http://euphoria.wz.cz/bb.gif
$hop=výška sloupečku+velikost písma
$odp=počet odpovědí
$ot=velikost písma otázky
$ad=velikost reklamy

$height=($hop*$odp+$ot+$ad);
+padding+margin
ano, ale co ak je text cez 2 riadky? da so to vtedy vobec zistit?
kdyz tam vrazis neproporcionalni font.. zjistis si kolik je maximum znaku na radek.. a kdyz je pocet znaku ve stringu vetsi nez tvoje cislo, tak prihodis jeden radek no.. :/
if(strlen($text)>$maxznakunaradek){
..
}