Automatické odhlášení

Nazdárek!
Chci se zeptat, jakým způsobem změnit dobu automatického odhlášení při použití session. Konkrétně na wz.cz. Uživatel se přihlásí, ale cca po 20 min. (fakt jen odhad) je automaticky odhlášen (session je zrušena). Ví někdo jak na to? Dík moc předem :)
to se nastavuje na serveru. Z pohledu uzivatele to musis jen respektovat.
A co změna v php.ini, to nejde nějak pomocí php dočasně nastavit?
leda na svem vlastnim serveru, na wz to predelavat urcite nebudou.
skus si vytvorit index a dat tam nejaky meta tag na presmerovanie po 20 minutach a dalej tam daj iframe cez celu obrazovku kam das obsah tvojej stranky...
ehm... vetsi kravinu nez presmerovani po dvaceti minutach jsem dneska jeste nevidel...a ten iframe do toho cpes proc?
Taky že se do iframu nehrnu... nemá někdo lepší nápad?
Přeci snad existuje nějaký exepire nebo co, ne?
HTTP Expires header:
jukni na http://www.google.com/search?q=expires+header
ja bych do DB ulozil posledni aktivitu a pak if($array["posledniakce"]>(time()+60*20)) odhlas();
2 OndraSter
No jo, asi jsi to nepochopil, mě jde o pravej opak... chci aby se to neodhlašovalo.
A co misto sessions udelat neco na principu cookies? Treba v phpBB foru mam u sebe doma nastavene automaticke prihlasovani (predpokladam, ze jde o cookie) a drzi se...pri kazdem pristupu jsem prihlasen. Teda samozrejme dokud nesmazu Cookies.
Ovsem hodne to zavisi na nastaveni prohlizece, spolehat se na to neda. Nekdo maze cookies pri kazdem zavreni prohlizece, nekdo je ma vypnute uplne- a vtedy narozdil od sessions cely system zkrachuje.
co pouzit misto session takovy ty $PHP_AUTH_PW (ja nevim, nikdy sem to nepouzival), v configu na phpmydmina to je pod web based login
To se casto neda pouzit, pokud chces po prihlaseni jen rozsirit moznosti stavajiciho webu.
donny proc ne? po prihlaseni vytvorim session user a uz vim kdo je a pri odhlaseni ji jen smazu.. jenze.. zase sessions :((