Databáze, velké servery a vlastní učty

Mám jednoduchou otázku...

a ukážu jí na příkladu serveru líbímseti.cz...... člověk se zaregistruje takže vlastně v databázi se vytvoří sama tabulka z jeho popisy a následně z nich bude čerpá (první dotaz, jak to udělat? jak udělat, aby se v databázi externě něco samo vytvořilo?).....další příklad......damokles.cz....kdy si uživatel založí učet....tak se mu objeví uvodní stránka.....onu stránku ten dotyčný může upravit podle sebe...třeba změnit oblečení postavy atd.....ono nastavení se uloží(asi někam zapíše do databáze....také samo...) a jak se dělá...a nebo princip....když pak přinde další uživatel....zaregistruje se....tak jakto, že onu uvodní stránku má zase čistou a jen pro své učely........používá se u tohodle ip adresa? nebo jak?

.....mno nevím jestli ste něco s toho pochopili....ale snad jo....btw jaké jsou principy fungování takových velkých serveru jako je líbímseti, damokles atd atd atd....? Jak funguje ono ukládání do databází? děkuji za případnou odpověd či postřehy....
V podstatě je to tak, jak říkáš, buď má tabulka sloupce uživatel + heslo a třídí se data podle nich, nebo se mu vytvoří PHPkem tabulka(ky) a na vlastním serveru třeba i databáze:

mysql_query("CREATE TABLE user( SQL příkaz );
mysql_query("CREATE DATABASE user");

IP adresa by se nehodila, uživatel by se nemohl přihlásit z jiného stroje, provádí se to přes uživatele + zašifrované heslo, většinou pomocí sessions - jakýsi vyhrazený a zabezpečený, dočasný prostor. Po přihlášení se načte další obsah stránek přes podmínky splněné v session, příp. úplně jiné stránky.
... asi to moc srozumitelné není, ale je to dost náročná záležitost.

Takže to chce pořádně se obout do manuálů, nebo nažhavit Google a hledat lekce PHP a MySQL.
hmm zajímavé.....dík :)
nikdo jiný neporadí?
co by si este chcel poradit?

mysql_query("select * from user where id='$id' "); //vytiahne uzivatela s ID
mysql_query("delete from user where id='$id' "); //zmaze zivatela ID
mysql_query("UPDATE user set heslo='$newheslo' WHER id='$id' "); //zmeni uzivatelovi ID heslo na newheslo


jedine studovat studovat a studovat ..
tabulky se po del me netvori, jenom zaznamy v tabulkach.
Muzes mit tabulku uzivatel, k tomu treva tabulku profil, nebo neco, kam se uchovaji tvoje udaje a kdyz se pak prihlasis, tak se zmeni vzhled/nastaveni podle techto udaju. Nic co bys nedokazal vytvorit.
a má tu někdo s tímto nějaké osobní zkušenosti?
Z osobni zkusenosti: prijde mi nesmysl to delat jinak, nez jak rika Marek z Markova; ono to poradne ani nejde. Je to jen o spravnem navrhu databaze. Doporucuju precist si nejaky tutorial do databazi, jinak IMHO nema cenu se o tom bavit vic do hloubky.
mno jasný....ale v té databázi se to snad musí nějak určit, třeba podle nějakého kodu nebo nevím čeho.....aby pak ta databáza poznala, že tyto udaje patří zrovna tomu či tamtomu....
mojeprvniphp.borec.cz: neches si nechat jednu prezdivku?Aspon v jednom threadu... samozrejme, ze se to urci. Otevri si treba Excel nebo podobny program a podivej se, jak jsou jednozdnacne urceny radky a sloupce. V databazi je to podobne. Akorat sloupce maji sva jmena, nejen pismena; a k jednoznacnemu urceni radku lze vyuzit jeden i nekolik sloupcu, nejen ten "prvni" - tedy sloupec s cisly radku (pro potreby databaze by to byl take sloupec). Jeden radek v takove tabulce se pak nazyva zaznam a kazdy radek ma tolik poli, kolik je v tabulce sloupcu. A tyto zaznamy lze libovolne do databaze vkladat, cist, upravovat, odstranovat, vybirat je podle vice ci mene slozitych podminek a delat s nimi vsechno mozne.
Kazde zaregistrovane osobe patri v databazi (v te tabulce) jeden zaznam (tedy radek), kde jsou ulozena data, ktera autor projektu zadal, aby se ukladala. Kazdy ten clovek je pak v te databazi nejak jednoznacne urcen (vetsinou je mu bud prideleno ID, nebo treba podle e-mailu - zadni dva lide nemuzou mit prece stejny e-mail, nebo treba rodne cislo (pokud ho lze pouzit) atd. A tenhle jednoznacny v_tabulce_se_neopakujici udaj slouzi neco jako v tom Excelu cisla radku. Pokud te to zajima nejak vic, tak si bud na Internetu najdi nejaky tutorial k databazim, nebo si kup nejakou knizku atd.