Nejpřesnější BAN ?

Jak již napovídá "Téma" chtěl bych se zeptat .. jestli máte někdo nějaký typ jak udělat co nejpřesnější BAN .. Tou přesností myslím .. minimálně hodiny ..
?
?
nejspíš nechápete co myslím .. .. mno jednoduše jak udělám kvalitní BAN který bude co nejpřesnější myslím tím že když dám někomu BAN na 1hodinu aby se přesně po jedné hodině zrušil... (BAN pro uživatele na web stránkách)
jestli to chceš hodně přesně, zkus použít fci v php microtime(), zobrazí časový razítko v mikrosekundách od 1.1.1970 pak stačí dát podmínku, jestli je aktuální hodnota vyšší aspoň o 3600000 (1 hodina v milisekundách) jak uložená
to by mohlo jít, (?)
No slo by to i obycejnou fce time ne? zapsal by do DB cas zabanovani a na kolik hodin bys to chtel a jeste IP a uplne nahoru do stranky bys vlozil kod ktery by pri otvirani nejprve zjistil cas pak odbanoval lidi co uz uplynul jejich ban a pak nacetl stranku, a tem co to jeste neuplynulo by vyhodila podminka die nebo exit... to uz je na tobe...
Možná jednodušší je už do databáze ukládat konec zákazu (výpočet proběhne jen jednou při ukládání). Pak při zobrazení porovnat aktuální čas a ten čas v db, jestli zákaz vypršel.

Spíš by mě zajímala ta druhá část. Jak rozlišíš uživatele?
No podle IP kterym tam prisly a pak jeste zjistis ip vnitrni tzv lokalni... aby to nezakazalo celou sit.... ale jen jednoho uzivatele...muzu poslat zdrojak na zjisteni kdyz budes chtit
OK, hoď sem kousek skriptu, který zjistí vnitřní adresu.

Provozuje toto někdo ve velkém? Kolik procent routerů má transparentní proxy a poskytuje vnitřní IP? Co DHCP?
$ip_proxy = getenv('HTTP_X_FORWARDED_FOR'); //kdyz se pouziva proxy
if ($ip_proxy != "") {
list($ip) = explode(",", $ip_proxy);
}
else {
$ip = getenv('REMOTE_ADDR');
if (!intval($ip)) {
$ip="0.0.0.0";
}
}
echo $ip;




no DHCP provozovatele nepouzivaji z duvodu nekontrolovatelnosti uzivatelu, a proxy na tom jede 98% vsech pripojeni dnes...
Mi hlavně není moc jasné na co je potřeba dávat někomu hodinový ban na webovou stránku. Hodinový ban v MP hře pochopím, ale na web? Jestli někdo dělá bordel, sbohem (na doživotí nebo třeba na měsíc, snad dostane rozum). Ale hodinu?
Spíš jsem uvažoval nad možností .. zabezpečení diskuse .. pokud někdo přidá cca 8 příspěvků z jedné IP v nějakém .. časovém rozmezí .. pak dostane 1h ban .. pokud po té jedné hodině bude psát další .. (příspěvky) .. ban se již třeba zdvojnásobí .. a tak .. jen jsem uvažoval .. pomocí které funkce .. to udělat tak aby se ban .. opravdu po té jedné hodině .. tzv. odbanoval ;) je to hovadina .. ale pro mě je to vychytávka .. na webu..