Mikrofon

Vím, že to sem nepatří, ale mohl by mi někdo poradit, jak připojit k počítači mikrofon. Já ho zapojil do zvukovky. V reproduktorech je slyšet, že je správně napojen, ale nemohu ho dostat do systému. V ovladacích panelech Multimedia - záložka zvuk - záznam, mám ikonu mikrofonu zašedlou i když zkouším všechny varianty ovladačů a zvukových zařízení. Při přidání hardwaru systém také nic nenašel. Díky za každou radu.
No jo aneb WINDOW$ zkus nějakou instalační disket/cd rom jestli si s tím koupil...
Žádnou instalačku mi k tomu nedali
Hm, tak to nevím:o) Zkus to nějak jestli ti to nenjade windows a nebo zkus hledat insatalačky na netu třebas zkus www.google.com
mas nastavene "uprednostnovane zarizeni" (vedle ikony mikrofonu v control panel\Multimedia|Zvuk-Zaznamenavani)??? Kdyz tam mas "pouzivat dostupne zarizeni", ikona je zasedla. V seznamu si vyber svoji zvukovku a pak by to melo bejt fpohode
Moje zvukovka je integrovaná v motherboardu. V roletce mám několik možností, ale žádná z nich tu ikonu s mikrofonem neodšedivěla. Nevím co s tím.
integrovaný zvukovky sou na ho*no.stejne jako jiny integrovany periferie. tak v tomhle ti asi uz nepomuzu, jen, ze funkcnost nahravani neni zavisla na pritomnosti ci nepritomnosti mikrofonu, takze v nem chybu nehledej. A zkus taky napsat co mas za windowsy a za zvukovku (znacku,typ...)
nemas nejake nastaveni v biosu - zkus mrknout tam... jinak jestli je to integrovane, vetsinou potrebujes instalacni cedecko, aby jsi to rozchodil - jestli to je z druhe ruky, mrkni na stranky vyrobce bordu a download...

m.s.