orientace v phpMyAdmin

Hluboce se omlouvám všem mistrům a prosím ať nepuknou smíchy: rád bych se zorientoval a protože vidím php poprvé, některé věci (téměř vše) působí pro mě velmi tajemně! Je prosím možné, aby mě někdo provedl phpMyAdminem (registraci MySQL mám) Tj:
část MySQL:
1/ co do pole Vytvořit novou databázi ... 2/co je pole Porovnávání ... 3/ co je a jak se orientovat v Exportu databází - potřebuji zde něco nastavovat? ... 4/ Databáze .. Vytvořit novou tabulku ... jak na to ... a proč? ... a v Porovnávání je: latin2_czech_cs. Je to OK?
část phpMyAdmin:
1/ language: Czech(cs-utf-8) ... 2/ znaková sada: UTF 8 Unicode(utf8) ... 3/Znak. sada připoj. k MySQL: pole: utf8_czech_ci ... 4/Vzhled Original ...?
Tady mi není jasné proč tam nejde nastavit v Podpoře avizované iso-8859-2 (mě tedy ...)
Pak : ChanceLog ...(milion jmen ...), CVS ... co to je ... LISTS ... ? K čemu tyto 3věci slouží ...?
Co je a k čemu: SQL okno ...?
Výzvy ke studiu akceptuji a nedělám nic jiného ( je mi trapně, za tak pitomé základní otázky, potřebuji jen udělat nějakou knihu návštěv a diskuzi atd. ) Dalších otázek mám tisíc, ale zatím bych rád navázal kontakt s DB ...
Děkuji za pomoc a s kloboukem u země zdravím ...
http://interval.cz/clanky/phpmyadmin-zakladni-funkce/
http://www.jaknaweb.com/clanky/php-databaze

každopádně nedoporučuju tvůj styl studia ... rozebírání funkcí phpmyadmina apod. jdi na to takhle: chci udělat knihu návštěv - zajímá mě programování? pokud ne, kniha návštěv, fóra a pod. lze stáhnout už předvařené. Pokud je to tak, zbytek už nečti a poptej se kde stáhnout hotové aplikace.

Pokud mě to zajímá, pak asi po diskusi (doufám že neurazím když si dovolím hádat že neumíš PHP) s někým jiným zjistím, že HTML nestačí, potřebuješ PHP, jenže PHP je jen aplikace, která neudrží žádná data poté co ukončí svůj běh (poté co je stránka načtena), tedy je třeba vzkazy, příspěvky apod někde ukládat, a to v DB, phpadmina potom využiješ pouze k vytvoření tabulek, data budeš vkládat a mazat pomocí PHP kódu... no, a pokud tedy chceš šrotat PHP, SQL pak přeju hodně úspěchů... na googlu lze najít dost odkazů na různé manuály apod. těžko tě někam směrovat když lze vidět tvoji absolutní dezorientaci (bez urážky, to se stává) ... k tomuhle bys potřeboval někoho, kdo by tě zaškolil, pokud nemáš příliš programátorských a vyhledavačských vkladů

PS: tvé HTML se mi zdá zbytečně překrášlené, příliš pestré, neefektivní (spousta skriptů: k čemu běžící hodiny?) a všude máš svou plaketu JirkArt která by se hodila na jedno místo, nikoli padesátkrát vedle sebe: si říkáš ak. malíř. když vytvoříš něco tak ... ehm kýčovitého? budiž možná si jen užíváš možností techniky, pak opět omluva (už druhá) ... no prostě bych ty stránky zjednodušil očesal, zelegantnil, odscriptoval, odplaketoval... pak by se člověk měl chuť podívat na tvé občas docela povedené obrázky... ale s takovýmhle humplkódem člověk okno hned zabouchne, protože se mu seká system, jak jsou náročný...
No jasně ... PHP neznám a probírám se každým tutorialem, který najdu, seč mám sil - a je jich pár dobrých hezky pro blbce, ale je toho strašně moc ... a opravdu dezoriantace je značná ... Odpovědi na otázky, které jsem položil, jsem nenanalezl, to dá rozum, jinak bych sem nepsal ... Jde mi, prosím, o to, aby mi někdo poradil s vyplněním admina a trochu se v tom teď zorientoval - a mohl v si pak třeba přečíst, že humlkód kácí systémy (nevím, jak ty skripty obejít - jestli ty jo, budu ti moc vděčný, když mi to poradíš, třeba na mejl - samozřejmě je můžu vyházet, to je to nejjednodušší ...)
P.S. Co se týče placek: moc mě bavilo je vyrábět, nojo ...
P.S.S: Píchne mi někdo, prosím .... Díky
Safra ... teď jsem nahlédl do nabízené adresy na Intervalu a asi to bude ono ... dík zavražděnýmu borci za navigaci ...
no nevím, mám dojem, že si použil nějaký HTML editor, bylo by zřejmě lepší, pro tvé účely, užít normálních HTML stránek, rámců... třebas aspoň v jiném editoru spíchnutých, je to sice asi dost práce... možná taky jsem jediný kdo má s tvýma stránkama jak estetický tak technický výhrady, proto netřeba brát mě na 100% vážně...

a abych ti poradil s tim adminem... jediné co potřebuješ je vytvořit novou tabulku ... prostě zadáš jméno, potvrdíš... no vybereš počet sloupců to znamená pokud chceš např počítadlo přístupů se záznamem IP adres uděláš tedy sloupce asi jen dva první se může jmenovat IP ... druhý DATUM... oba můžou být typu VARCHAR(16) což znamená že vyhradíš každé jedné položce textový řetězec délky 16 znaků ... no a potom použiješ v PHP kódu funkci mysql_query kterou budeš do tabulky v DB ukládat IP a datum, a v nějaké jiné části stránky užiješ téže funkce akorát pročteš celou tabulku, spočítáš všechny řádky a počet zobrazí tvé PHP jako počítadlo v tvé stránce
... zkus si najít někde na googlu "jak sestrojit počítadlo v PHP pomocí MySQL" třeba tam budeš mít i příklady, mě se s tím nechce příliš dělat,
ale kdybys přeci jen nenašel nic směrodatného, pak ti to napíšu sám, okomentuju, abyses v PHP komunikaci s SQL aspoň trošku zorientoval
žádný editor ... naopak ... jestli jseš naživu, napíšu více ...
to jsi napsal ručně?
teď o to m píšu
hej beru to zpatky ... uz jsem prohlid vic obrazku a do malirstvi ti kecat nebudu, ale design stranek je preci jen dost neelegantni, pouzite ikonky nekonzistentni apod, se skripty uz problem nemam, takze chyba mozna na me strane, no defakto kritiku beru skoro uplne zpet, clovek se na to podiva prve a div se nepobleje, ale jakmile do toho cuci dyl, je v tom logika
asi před půl rokem jsem neměl potuchy, že je něco jako html, protože jsem to nepotřeboval ... pak ovšem jako každý mistr světa jsem rozhodl, že udělat si stránky je pro kreativního nadutce ... nuda.A pic. Tak jsem přechroust html díky Dušanu Janovskému, zpychl při vyřešení nuly u javaskriptu ( u těch hodin ... 01,02 atd ..) a otevřel dveře do světa algoritmů: což je zvolání pianisty ke změně rytmu, neboť jeho sklínka je prázdná (alko a algo je skoro totéž ...) a protože mě štve, když mě něco klade odpor, tak jsem se zahryzl: jenže ... je toho strašně moc( pro ambiciózní lamu a spousta věcí je zkrátka dialog mimozemšťanů ... ) psal jsem to ručně ... teď teprve to čistím a vyhazuji z kódu zbytečnost ... to asi každý zná ... A co se týče php, tak si připadám jako supr pitomec, když musím, jsa samouk, škemrat o zřetelné axiomy mistů programátorů ... jojo.
Jestli budeš mít chuť mi pomoci radou, budu vděčný (mrknul jsem na tvé stránky a protože mimo akmala mám i peďák, můžu se pokusit naučit tě kreslit: tohlůe je ta ironie nadutců ... zdravím a ještě stále makám ...
no ... poradit ti můžu, ale na výuku PHPka a SQL patent nemám, musel by ses teda ptát co potřebuješ, a já bych ti řek jak na to... ale že bys mě naučil kreslit :) marná snaha ... já kreslit umím po svým, tedy z ak. hlediska vůbec a ze svého hlediska nemám tuchy pokud vůbec něco umím nebo všechno
no jasně to byl fór, kreslení je samozřejmě věc oka a kebule ... a můžu tě ujistit, že žádné ak. hledisko neznám.
mě prostě teď fascinuje, co se safra dá dělat (je to naprosto nové a absolutní médium, flash a animace atd...)jenže když se to vyvíjelo, ryl jsem do mědi a teď natahuji ruku po držadle fofrem odjíždějícího mezka ...
A díky za nabídku, žádné lekce, jenže si chvíle připadám jak idiot ...
já myslím že to dáš, pokud si se naučil javu a html pak pro tebe nebude dvakrát těžký aspoň trochu pochopit phpko a databáze (vzhledem k tomu, že databázi budeš volat sql příkazy jen párkrát v php kódu jedné stránky, a z phpka bohatě vystačíš s I/O funkcema, IF/SWITCH, mysql_... to v podstatě znamená že vystačíš s málem)