.htaccess a .htpasswd

Jak si mam nastavit spravne soubory .htaccess a htpasswd ?
Mam je vytvorene .. mam takhle zabezpeceno par webu na jinych serverech, ale na webzdarma mi to nejede :((

Dokaze nekdo poradit ? je to vubec mozne pouzivat na wz?
povolene by to melo byt, ale nelze pochopitelne pouzivat vsechny moznosti - vice snad miraT.

btw: toto je muj prvni prispevek do noveho fora v novem kabate webzdarma :)

m.s.
AllowOverride AuthConfig Limit Indexes

vice viz dokumentace k apachovi + časem to budu přidávat do sekce podpory
je, cau miro? to jses dneska jeste vzhuru, nebo uz? :~) jinak jsem ti poslal pred chvili email z nejakyma stouravima postrehama - mas to?

m.s.
tech stouravych postrehu bude urcite hodne, v mejlu ale nic nemam, kam jsi mi to posilal ?
tak se mi to vratilo jako nedorucitelne! takze dalsi postreh :) posilal jsem to email podpora@webzdarma.cz... posilam to znova na support@webzdarma.cz

m.s.
v htaccess mam :

AuthName "Members Area - Login"
AuthType Basic
AuthUserFile ../pass/.htpasswd
require valid-user

(.htpasswd mam o adresar vys v adresari pass)

a v htpasswd mam akorat login:zahashovane heslo

tak nevim..

skusil jsem dat do toho souboru jenom to co jste mi radil
a napise mi to internal server error :)
pravdepodobne potrebuju do .htaccess napsat primou cestu na .htpasswd. ale tu jaksi nevim . Bylo by mozne mi ji sdelit (myzlim ze nebudu sam kdo to uvita). skousel sem /home/jmeno/passwd
i /var/www/html/jmeno ... ale neuspesne :))

Pri pokusu se prihlasit na me vyskoci prihlasovaci okno ale kdyz zadavam spravne heslo tak se nic nestane a chce ho to znovu
spis ty dve tecky v ceste... to znamena adresar nize. pokud chces vyjadrit aktualni adresar, pak to pis jen jednou teckou (tak se vyjadruje aktualni adresar)...

./pass/.htpasswd

m.s.
podle me to relativne zadanou cestu nezvladne -- tj. myslim, ze to je zalezitost apache, ja jsem to nejak zvlast nezkoumal, dal jsem tam absolutni cestu a jelo to, kdyby nekdo vedel, at se ozve

absolutni cestu ke svemu home muzes zjistit phpkem - treba fce getcwd()
jojo .. diky ... konecne sem se dopracoval k tomu ze tu nekdo rekl jak zjistit tu absolutni cesut... nejsem totiz php guru .. tak sem tento prikaz nevedel ... dikes ...

a musim konstatovat ze po par hodinach co tu mam stranky ste absolutne nejlepsi ...bez nadsazky :) .. utekl jsem pred hyperlinxem protoze me vcera tak nehorazne na*rali ze to ani neni mozny ...
Co se stalo se dozvite na http://redneck.hyperlinx.cz (psal jsem to na vrchlu sve nas*anosti ... takze ... :o))
ale je to fakt sila :)))

a vam dekuji a preju at ten server nikdy nespadne ..
btw: novej disajn je fakt skvelej ..good job.