miniatury obrazkov vkladanych cez formular

potreboval by som to na moju stranku do sekcie fotky aby sa nahradzali tie ikonky miniaturami fotiek na ktore sa odkazuje. kedze tie fotky moze vkladat hocikto kto sa zaregistruje, nemozem robit miniaturi rucne. bud by sa ukladali tie miniaturi na disk pri vkladani fotky alebo by sa vygenerovalo 10 miniatur pri kliknuti co by bolo pre volne miesto lepsie, ale neviem ci by to moc nespomalovalo.
Ukladanie vsetko viem, len vytvorenie miniaturi z obrazku do JPG potrebujem vediet.
A prosim o napisanie konkretnych par prikazov, nie cely zdrojak a nie odkaz na niaku stranku jak psat web
Diky
Mrkni tady: http://www.webzdarma.cz/forum/read.php?f=2&i=26148&t=25507
az na to ze mi pri prikaze imagecopyresampled() vypise chybu. nestavuje sa nahodou nieco na WZ?
A je pro tebe takovej problem napsat, jakou chybu to hlasi, kdyz uz o nejaky mluvis? Takhle ti moc nepomuzem, muze to byt cokoliv.
ja uz som ten zdrojak vymazal ale myslim ze tam bolo nieco ako nekorektne udaje pre tuto funckiu. akoze v tej zatvorke boli blbosti ci tak nieco. kukni ten jeho zdrojak, ten prvy. je totozny. zeby som napisal zlu cestu k obrazku vylucujem.
elvis: Bez konkrétní chybové hlášky ti nikdo nepradí. Ten skript, co jsem napsal do té druhé diskuse bez problémů provozuji na WZ.
http://www.webzdarma.cz/forum/read.php?f=2&i=26186&t=25507
if(is_uploaded_file($_FILES["obr2"]["tmp_name"]))
{
$cesta="pictures/big/" . $cislo . ".jpg";
copy($_FILES["obr2"]["tmp_name"], "$cesta");
list($width, $height) = getimagesize("pictures/big/". $cislo . ".jpg");
$obrazek_vstup=imagecreatefromjpeg("pictures/big/". $cislo . ".jpg");
if($width>500)
{
$delitel=$width/500;
$heightt=$height/$delitel;
$widtht=500;
}
else
{
$widtht=$width;
$heightt=$height;
}
$obrazek_vystup=ImageCreateTrueColor($widtht,$heightt);
imagecolorallocate($obrazek_vystup,255,255,255);
imagecopyresized($obrazek_vystup,$obrazek_vstup,0,0,0,0,$widtht,$heightt,$width,$height);
$cesta2="pictures/cl_middle/". $cislo . ".jpg";
imagejpeg($obrazek_vystup,"$cesta2");

// obrazek thmb
list($width, $height) = getimagesize("pictures/big/". $cislo . ".jpg");
$obrazek_vstup=imagecreatefromjpeg("pictures/big/". $cislo . ".jpg");
$delitel=$width/112;
$heightt=$height/$delitel;
$widtht=112;
if($heightt>84)
{
$delitel=$height/84;
$widtht=$width/$delitel;
$heightt=84;
}

$obrazek_vystup=ImageCreateTrueColor($widtht,$heightt);
imagecolorallocate($obrazek_vystup,255,255,255);
imagecopyresized($obrazek_vystup,$obrazek_vstup,0,0,0,0,$widtht,$heightt,$width,$height);
$cesta2="pictures/cl_mini/". $cislo . ".jpg";
imagejpeg($obrazek_vystup,"$cesta2");
unlink("$cesta");