$_POSt z urciteho formu

Pro provedeni skriptu pouzivam podminku
if(!empty($_POST)) proved script

Ale potreboval bych urcit aby ta $_post byla primo urcena z formulare jmenem login. Proste $_POST z formu jmenem login.
Vyjmenovavat jmena odslaych promennych se mi nece jde to nejak udeat?
Thx
pres hidden pole
<input type='hidden' name='login' />
if (isset($_POST["login"])) ...
ja to delam tak, ze sleduju, ktere tlacitko submit bylo zmacknute. Pokud mam na strance vice formu (napr login a jeste jeden), tak submit tlacitko loginu nazvu sub_login a submit napr. registracniho formu nazvu sub_reg. Pak pri platnosti podminky
if (isset( $_POST['sub_reg'])) {....} vim, ze $_POST['jmeno'] pochazi z registracniho a ne z prihlasovaciho formulare.
Jo to sice jde a taky me to napdlo, ale co kdyz nekdo odesila enter? potom prece neni submit zmackly ne?
je. zkus si to.
Za istých okolností IE nepošle dvojicu name=value submit tlačidla pri odoslaní enterom (myslím, že to robí vtedy, keď formulár obsahuje iba jeden input type=text a zároveň input type=submit nemá pri stlačení enteru focus).
no fakt, tak to se omlouvam, IE pouzivam zridka... pak nezbyva, nez si inputy spravne pojmenovat...
Marek z Markova:
Kontrolovanie podľa mena odosielacieho tlačidla, tak ako si to napísal, je (imho) najlepší spôsob ako zistiť, z ktorého formulára údaje prišli. Len občas treba ten výnimočný prípad ošetriť inak. Spomenul som ho iba pre úplnosť, aby to niekoho neprekvapilo.
los. me to prekvapilo :-) Odted si to budu pamatovat a davat na to pozor. Diky.