Zakázaná funkce copy?

Dneska jsem zjistil, že mi skript hlásí chybu "copy() has been disabled for security reasons", přitom včera to ještě fungovalo. To jako jen tak zakázali používat copy? A co mam místo toho použít? Dík za nějaký tip...
move_uploaded_file() ?
No to asi nebude řešit můj problém, ale i tak dík. Potřebuju si zálohovat už existující soubor v jednom adresáři...doteď fungovalo copy("./bla/$AValue.txt", "./bla/$AValue.bak");
file_put_contents("$AValue.bak",file_get_content("$AValute.txt")); ?
teda pokud ten soubor neobsahuje moc informaci. pro radove desitky kb se to pouzit da, pri velkejch souborech uz by to byla velka zatez na server
to vypadá nadějně, ale je to funkce z PHP 5 a na wz je verze 4.3.4, tudíž sem dostal "Call to undefined function: file_put_contents()" :-(
Vcera to jeste fungovalo, dneska to pise tuhle hlasku:

Warning: copy() has been disabled for security reasons in


Pls poradte mi nekdo!
manual rika:

file_get_contents
Reads entire file into a string (PHP 4 >= 4.3.0)

- takze na WZ to funguje



cenek: poradit s cim?
>> manual rika:
>>
>> file_get_contents
>> Reads entire file into a string (PHP 4 >= 4.3.0)
>>
>> - takze na WZ to funguje
file_get_contents zde funguje, ale tady se mluvi o file_put_contents.

Jinak k dotazu. Funkci copy, lze bezproblemu nahradit funkci move_uploaded_file. A mam pocit, ze maji i uplne stejne parametry.
No ale jak už sem psal výš...já to nepotřebuju na upload souborů ale potřebuju si zálohovat už existující soubor v jednom adresáři...proto fx poradil to file_put_contents, jenže to je jen v PHP 5 - říká manuál...
a není to jen na uploadované soubory? viz:

move_uploaded_file
(PHP 4 >= 4.0.3, PHP 5)

move_uploaded_file -- Přesune uploadovaný soubor na nové místo
Popis
bool move_uploaded_file ( string filename, string destination )


tato fuknce je dostupná pouze ve verzích PHP 3 od 3.0.16 a ve verzích PHP 4 od 4.0.2.

Tato si ověřuje, zda soubor identifikovaný názvem filename je platným uploadovaným souborem (prostřednictvím HTTP POST mechanismu poskytovaného PHP). Pokud je soubor platný, je přesunut/přejmenován na destination.

Pokud filename není platný uploadovaný soubor, funkce move_uploaded_file() nic neprovede a vrátí FALSE.

Pokud filename je platný uploadovaný soubor, ale z nějakého důvodu nemůže být přesunut, funkce move_uploaded_file() nic neprovede a vrátí FALSE. Navíc je vygenerováno varování (warning).

Tento druh testů je zvláště důležitý, je-li možnost, že akce na uploadovaných souborech může zpřístupnit jejich obsah uživateli nebo jiným uživatekům tohoto systému
taxem si nakonec pomoh sam a napsal sem si vlastni kopirovani :-)
<HTML>temasina: spravne...
BTW:
move_uploaded_file() - presunuje soubor
copy() - kopiruje soubor...

pro pouziti move_uploaded_file je treba stejne soubor nacist do pameti coz pak vyjde (neberu-li v potaz ze nechce presunout) na stejno rovnou ho rucne i zapsat</HTML>
Richard: rozdil mezi copy() a vlastnim copy v php bude asi tak 100x pomalejsi provedeni...
Také řeším tento problem.
Zěnil jsem funkci copy na move_uplaud.... , ale ikdyž mi funkce is uplaud vrátí TRUE tak z zápisu souboru do správne složky nedojde :(


$cesta = "soubory/" ;
$jmeno = $_FILES["soubor"]["name"];
$cil = $cesta.$jmeno ;

if(is_uploaded_file($_FILES["soubor"]["tmp_name"]))
{
//copy($_FILES["soubor"]["tmp_name"], "$cil");
move_uploaded_file($_FILES["soubor"]["tmp_name"], "$cil");
echo "Uloženo";
}
else
{echo " není nic k uložení";}


když odešlu soubor tak hlásí uloženo, není nic k uložení mi hlásí pouze pokud odešlu prázdný formulář, ale soubor na servru nemám :(
Tak se omlouvám; je to v porádku.
Já si zapoměl znovu načíst obsah adresáře při kontrole zápisu na servr.
Ahoj,
taky mi to hlasi "copy() has been disabled for security reasons" mam na strankach script pro nahravani fotek a kdyz jsem si udelal lepsi verzi a chtel ji vyzkouset, tak mi tohle zahlasilo, ikdyz na localhostu mi to funguje uplne krasne. Tak jsem myslel, ze budu mit neco spatne ve scriptu, ale kdyz jsem nahral puvodni soubory, tak to hlasi porad!

Poradte nekdo prosim co s tim, mam si pockat az to nekdo opravi nebo rovnou napsat na podporu?

Jo a taky jsem si vsim ze kdyz jsem zkusil nahrat prez administraci na wz soubor, tak ho to anbi nenahralo a proste me to odhlasilo...
Taky mám ten samý problém a obávám se toho, že to admin udělal schválně a nebude z toho chtít ustoupit.
<HTML>Všchno se děje schválně, ale tady na serveru je prostě funkce copy(); zakázána z bezpečnostních důvodů. Jinak už o tom tady bylo témat...

Takže místo vykřikování byste se měli zamyslet nad sebou a hledat rozumné řešení, kterým je náhrada funkce copy();</HTML>
jaká asi může být náhrada optimalizované a zkompilované funkce v systému? Rozumné řešení je funkci copy() nepoužívat.O to jde?
<HTML>Rozumné by bylo funkci copy upravit, aby byla použitelná a aby neměla ta rizika. Jaký je ale problém v použití kombinace fopen, fwrite, file_get_contents a fclose? Copy v podstatě dělá totéž, i když na to používá API systému.</HTML>
Jaká, že to má rizika? Když je zakázaná tak se to snad může prozradit, ne?
<HTML>Funkcí copy lze kopírovat cokoliv odkudkoliv a tuším že i kamkoliv, to je to riziko.</HTML>
Jestli tomu dobře rozumín tak to souvisí se zapnutím safe_mode, kdy je kontrolavaná mimo jiné i aktivita funkce mimo HomeDirectory a funkce tedy vlastně fukguje, ale akce mino HomeDirectory je vyhodnocena jako riziko a proto ta hláška? V rámci HomeDirectory copy() funguje?
Tak proc to do vcerejska zakazany nebylo?!?!