Vypsaní sloupce z db do selectu

Poradí někdo ? nějak mě to nefunguje :-(

<select name="krajecr">
<option>Vyberte</option>
<?php
$dotaz = "SELECT kraje_cr FROM kraje ORDER BY id_kraje ASC";
$výsledek = @mysql_query ($dotaz);
while ($radek = mysql_fetch_array ($vysledek, MYSQL_ASSOC)) {
echo "<option value=\"{$radek['id_kraje']}\">{$radek['kraje']}</option>\n";
}
mysql_close();
?>
</select>
v proměný vysledek ma bejt y né ý
{$radek['id_kraje']} bych dal bez zavorek $radek['id_kraje']. Totez u druhe.
Jinak bych i zkusil odstranit zavinac @mysql_query, pokud to hlasi nejakou chybu.
echo "<option value=\"$radek['id_kraje']\">{$radek['kraje']}</option>\n"; by bylo spatne. Pokud pouzivas promennou typu pole v retezci uzavrenem do uvozovek, tak u asociativniho pole jeho hodnotu nepises v uvozovkach/apostrofech. Viz rozdil:

echo "<option value=\"$radek[id_kraje]\">$radek[kraje]</option>\n";
echo "<option value=\"".$radek['id_kraje']."\">".$radek['kraje']."</option>\n";

Pouziti zavorek {} v tomto pripade nema zadne opodstatneni.
pokud odstranim { } tak mě to píše
Parse error: parse error, unexpected T_ENCAPSED_AND_WHITESPACE, expecting T_STRING or T_VARIABLE or T_NUM_STRING in c:\inet_srv\http\doc_root\newpenzion\registrace.php on line 41
a bez @ to sem skoušel nic to nedělá tedy chyby nevypisuje :-(
to je tema klicema poli - ze tam mas uvozovky.
zkoušel sem obě verze co si napsal a taky to nejde v selectu se mě zobrazuje jen ten vyberte
donny: Zápis proměnné přímo do řetězce (pokud nechceš spojovat tečkama) jde řešit právě obalením do {}.

vipouš: Zkus $vysledek = mysql_query ($dotaz) or die(mysql_error()); jestli nenapíše chybu.
no to jsem zkusil , nenapíše mě to chybu ale ostatní věci co se čerpaj z db se nenačtou
A když zadáš ten dotaz do phpmyadmina, vybere něco?
jejda díky chyba v dotazu :-( už to jede
krab:
>donny: Zápis proměnné přímo do řetězce (pokud nechceš spojovat tečkama) jde řešit právě obalením do {}.

vsak ja to nepopiram,jen jsem psal, ze to nema zde zadne opodstatneni,tudiz mi jejich pouziti prijde zbytecne.
donny: Sorry, pochopeno špatně...