php.ini editace

Ahoj lidi !
Tohle je příspěvek netýkající se WZ, ale týkající se PHP, tak ho sem hodím. Chtěl bych se zeptat na tohle :

Na pc mi běží Easyphp1-8. V php.ini mám register_globals = On. Proč je mám přesto vyplé ? Několikrát jsem Apache restartoval, úplně vypnul, znovu uložil php.ini a znovu nastartoval a tak různě dokola, ale pořád mi to global variables ignoruje. Největší problém mám se session (registruji si proměnnou, na jiné stránce ji změním, ale nějak to pořád hapruje). Nejhorší je, že ani s používáním $_REQUEST["proměnná"] neuspívám...

Jeden příklad za všechny:

session_start();
if((!isset($logged)) && (!isset($_REQUEST["logged"]))) {
$logged = ""; #Aby mi ji to nastavilo
};
if(isset($_REQUEST["logged"])) {
$logged = $_REQUEST["logged"];
} else {
$logged=False;
};
if(!session_is_registered("logged")) {
session_register("logged");
};

A na jiné stránce
session_start();
$logged=True;

A přesto to na té první pořád píše jako kdyby byla False.

Ach jo. Víte, co s tím ?
Zkus pouzit <? PHPInfo(); ?> a z nej pak zjisti, kde se nachazi php.ini. Je mozne, ze se pouziva jine php.ini, nez ktery pouzivas.
u apache na win to vetsinou (podle meho dosavadniho pozorovani) byva C:\Program Files\Apache Group\Apache2\bin\php.ini (pro defaultni instalacni adresar).
Donny. Standardne se php.ini umistuje do slozky WINDOWS. Ale podle install.txt PHP je mozne umistit php.ini i do jinych mist, klidne i do apache\bin.
Prave proto jsem navrhl PHPInfo, kde je informace o umisteni php.ini.
Supr, použil jsem phpinfo() a zjistil, že to používám blbě. Dík. Já naivka si myslel, že adresář easyphp/php/ bude ten pravý ;)
Tomik:

PHP hleda soubor php.ini na nasledujicich mistech (v
tomto poradi):

* PHPIniDir direktiva (pouze modul Apache 2)
* HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\PHP\IniFilePath
* Systemova promenna PHPRC
* Slozka PHP (u CLI), nebo webserveru (u
modulu SAPI)
* Slozka Windows (C:\windows nebo C:\winnt)
(z instalacniho manualu)

vychazel jsem jenom z vlastni zkusenosti...
Pro všechny co by to mohli někdy hledat.
Mám dojem, že u EasyPHP se php.ini nastavuje v adresáři conf_files a ne v adresáři php.