Jak co nejvíce zúžit parametry několik počítačů?

Mám anketu a chtěl bych co nejvíce upřesnit jeden počítač. nechci používat Cookies, protože je má dost llidí vypnuté nebo blokované a hlasování by mohlo být zkompromitováno. Mám to zatím omezeno IP a jménem a verzí prohlížeče. Neexistují ještě nějaké podobné příkazy, které by to více omezily? Třeba zjištění jména počítače? Děkuji...
Pokud nechces cookies, inicializuj sessions a hlidej session id - tim odfiltrujes lidi, kteri by hlasovali vicekrat za sebou. Ale stejne bych cookies pouzil - aspon to zabrani hlasovat vicekrat tem, kdo je maji zapnute. Dalsi moznost je hlidat IP adresu. To odfiltruje lidi s pevnym pripojenim, ale jeste je tu spousta lidi, kteri maji komutovane pripojeni a tedy dynamickou IP adresu. Pak je to nanic. Hlidani jmena a verze prohlizece je IMHO nanic, to neni vec, podle ktere by se dal alespon castecne identifikovat pocitac. To muzes pouzit maximalne pro statistiky. Skoro idealni by byla treba MAC adresa, kterou ale, obavam se, pres Internet pri PHP nezjistis.
donny - hlídáním session id zamezíš leda tak opakovanému hlasování v rychlém sledu za sebou (klik, klik, klik, klik = 4 hlasy). Stačí delší dobu počkat nebo zavřít a otevřít prohlížeč a vesele hlasuješ znovu.
Občas se ještě navrhuje vytáhnout javascriptem rozlišení monitoru a třeba i barevnou hloubku. Jistě i javascript může být vypnutý (taky indicie). Nicméně neexistuje možnost identifikovat počítač na 100%, tedy nezbývá než zvolit nějaký rozumný kompromis.
pěkná a rozumná věc je dělat to podle IP adres, ale malinko jinym způsobem -> když někdo hlasuje, tak uložíš jeho IP adresu atd. do databáze. ve chvíli kdy chce hlasovat někdo další z té IP adresy (zápis s ip už v db je) tak se jenom přepíše sloupeček, co hlasoval.
jakou to má výhodu? člověk si může měnit odpověd -> může se opravit.
nevýhody? z každé ip adresy pouze jeden hlas, ale každej člověk může mít pocit, že hlasoval :-D ano on hlasoval, ale pouze tím že přepsal hlas někoho ze stejné ip. ;-) je to velice účinné a šikovné... a IMHO sejde se míň lidí se stejnou IP adresou než lidí s vypnutými cookies

btw. už mě napadlo udělat nějaky plugin do prohlížečů, který by na základě sériového čísla procesoru a jména uživatele přes nějaký algorytmus udělal nějaký kód, který by byl pro každého uživatele na každém počítači na světě unikátní. ;-) lidi by si to stahovali možná neochotně, ale možná časem by se to mohlo rozmoci natolik... ;-) jen to umět udělat... :-)

jinak btw. 2 SatchmO: nejseš ty náhodou Ondra?
ještě mě napadla taková věc, možná ste to tu už řikali ale k hlasu si uložit co nejvíc "blbostí". třeba:

IP, zapnute_cookies, prohlizec, rozliseni, zeme, ....

a nepředpokládejme že by si uživatel otevíral nový prohlížeč nebo si zapínalk cookies a nepředpokládejme že by to roboti pokaždé měnili...
To se dá nějak zjistit, jestli má daný člověk zapnuté cookies?
To by pak bylo asi nejschůdnější řešení. Když má zapnuté cookies, tak se u něj uloží a když nemá, dotáže se na ip adresu.

btw to marcuus fllintus: Jsem Ondra a ty jsi?
cookies si uživatel vymaže a IP adresu může mít víc lidí společnou. Osvědčila se mi DB, do které ukládám jako identifikaci hlasujícího řetězec IP adresa + http user agent; jasně že to není 100%, ale to už by muselo bejt.. Dotyčný může hlasovat víckrát z jednoho PC, pokud si stránku otevře v různých prohlížečích; a teoreticky se může stát, že ten ukládaný záznam bude stejný pro víc počítačů, takže naopak někomu hlasovat znemožním.. ale myslím že je to tak asi nejspolehlivější, pokud nepočítám hlasování přes registraci, tj. pouze pro přihlášené uživatele.
jo tak to mam momentalně taky IP+prohlížeč, ale chtěl jsem ještě přidat něco, co by uživatele více specifikovalo. Ideálně by to byla MAC adresa.
jasne ze muzes zjistit zda ma uzivatel cookies vyp/zap -> jednoduchym testem. (pozor -> kdyz na prvni strance das setCookie, tak na druhe strance nepoznas ale na třetí stránce už ano -> je třeba přesměrování).

nevim k čemu je všechno todle dobrý, a nevim jestli se to bere ze serveru, nebo odkud, každopádně $_SERVER ti prozradí toto: http://marcus-flintus.wz.cz/oop/server.php
- možná by se z toho daly použít
[HTTP_ACCEPT_LANGUAGE] a [HTTP_ACCEPT_ENCODING]
ale nevim sam nevim co znamenaji a odkud se berou....

mužeš zkoušet ruzny věci.. ještě přes javascript... ale zas aby člověk nečekal půl hodiny než ho to 10X přesměruje a otestuje ;-)
Jinak 2 SatchmO: pokud ti rikaji neco tridni webove stranky na tykadlo.com, pak budu nejspis mladsi bratr tveho spoluzaka :-)
ste nejaky moc paranoidni. samozrejme,ze cooikes si muze kdokoli vymazat, par lidi je ma vypnute. ale ten zbytek je 95% uzivatelu.
nejlepsi jsou stejne ankety kde provedou test na cookies ale zapomenou na jedno přesměrování a i když mám zapnute cookies tak mě to nedovolí hlasovat ;-)
SatchmO: MAC adresa ti je úplně na nic. Ta se dá měnit stejně jako user-agent.

Marcus Flintus: Kdyby bylo tak snadné s k tomu číslu dostat. Kdyby si ten plugin uživatelé dobrovolně všichni instalovali. Kdyby se nedal fakeovat (fake plugin do firefoxu...). Moc podmínek an to, aby se dal systém spolehlivě použít. Pořád by existovali uživatelé, kteří by použili jiný, nepodporovaný, prohlížeč (verzi) - pokud někdo chce ovlivnit/znehodnotit hlasování, tak si cestu najde.

Podle mě ideální je zalogovat IP adresu a pak na x hodin zamezit dalšímu hlasování z dané adresy.
Non_E: jasne, to si najde vzdycky. Ale stejne tady jde asi spis o to, aby se vyfiltrovalo nekolikere hlasovani neferovejch blbecku, kteri zrovna nemaj moc co na praci...