IP

zdravim prosim vas chtel bych se zeptat skousel jsem delat abych zjistil IP uzivatelu ale nejak nato vubec nemuzu prijit nemuzete mi poradit nejakym odkazem nebo uz rovnou kodem?dekuji za vsechny rady a pomoc
<?php
echo $REMOTE_ADDR;
?>
no to je ale ze ten uzivatel zjisti svoji IP ale ja potrebuju zjistit registrovaneho uzivatele IP napr regen se mi nekdo na stranky a bude delat bordel chci ho zabanovat ale neznam IP tak jak ji zjistim?
Jak to myslíš s tím bordelem? Tak jako když ti bude třeba spamovat fórum, tak snad do databáze kam ukládáš příspěvky ukládáš i ip těch co je tam vložili ne? No a pak není problém napsat kód, kde zakážeš těmhle ip adresám vstup, ať už tedy ověřením zda je daná ip v databází s zakázanými ip adresami nebo ty zakázané adresy pokud jich není nějak extrémě hafo ;-) prostě vrazíš do pole a taky není problém ověřit. A jakmile víš že je nežádoucí tak to využiješ ne? Ať už obyčejnym exit; nebo jinak...
bany podle ip adres... ono skoro jine reseni neni, ale stejne si uvedom, ze spousta lidi ma 1) dynamicky pridelovanou IP adresu a 2) neverejnou IP adresu. Co z toho vyplyva je snad jasne.
<?php
$adresa= $REMOTE_ADDR;
?>
No tak mě spíš napadá, jak zjistit doménovou adresu počítače?
Nefunguje mi totiž:

<?php
$domadresa= $REMOTE_HOST;

//ani

$domadresa= GetHostByAddr($REMOTE_ADDR);
?>
no me de oto ze ja se nejak do db podivat nemuzu vubec me to tam nechce pustit takze neznam IP ale to uz je jedno nejak to vyresim ale diky vsem
$domadresa=$_SERVER["REMOTE_ADDR"]; - tohkle taky nefunguje?
$domadresa=$_SERVER["REMOTE_ADDR"] ---- NIC

a bez uvozovek:
$domadresa=$_SERVER[REMOTE_ADDR] ----- zas jen IP
$_SERVER["REMOTE_ADDR"] - pokud v teto promenne nic nemas, tak tvuj prohlizec to proste neposila (muze ti to blokovat firewall). Jinak to proste neni mozny. Leda, ze bys na to pristupoval z localhostu, to bych se ani nedivil, kdyby tam nic nebylo, i kdyz by tam melo byt 127.0.0.1

http://mt.wz.cz/info.php viz uplne dole, tam mas seznam vsech serverovych promennych.
$domadresa= gethostbyaddr($_SERVER['REMOTE_ADDR']);

Toto by melo fungovat. Jen jde o to, jestli existuje DNS zaznam prislusne IP adresy. To znamena, bud to vyhodi domenovou adresu, nebo IP adresu.
Tato varianta funguje. Zvlaštní... Díky