problém s FOpen

Zdavím,
mám následující problém. Při napsání tohoto kódu mi to vyhodí chybu a nic to neuloží.
<?
$filename =FOpen ("pondeli1.txt", "w");
FWrite($filename,$pondeli1);
FWrite($filename,"<BR>");
FWrite($filename,$pondeli2);
FWrite($filename,"<BR>");
FWrite($filename,$pondeli3);
FWrite($filename,"<BR>");
FWrite($filename,$pondeli4);
FClose($filename);
?>

--> toto je ta chyba
Warning: fopen("pondeli1.txt", "w") - Permission denied in /home/skola/public_html/jid2.php on line 43
Warning: Supplied argument is not a valid File-Handle resource in /home/skola/public_html/jid2.php on line 44
Warning: Supplied argument is not a valid File-Handle resource in /home/skola/public_html/jid2.php on line 45
Warning: Supplied argument is not a valid File-Handle resource in /home/skola/public_html/jid2.php on line 46
Warning: Supplied argument is not a valid File-Handle resource in /home/skola/public_html/jid2.php on line 47
Warning: Supplied argument is not a valid File-Handle resource in /home/skola/public_html/jid2.php on line 48
Warning: Supplied argument is not a valid File-Handle resource in /home/skola/public_html/jid2.php on line 49
Warning: Supplied argument is not a valid File-Handle resource in /home/skola/public_html/jid2.php on line 50
Warning: Supplied argument is not a valid File-Handle resource in /home/skola/public_html/jid2.php on line 51

Nemůžu příjít na to čím to je na některých serverech mi to funguje a na některých ne. Nemůžou to být třeba práva na daném serveru ?
Díky za pomoc
na WZtku by to mělo jít, vypiš sem celý soubor pls
>> Permission denied in /home/skola/public_html/jid2.php
Jsou to prava. Hlaska pravi, ze nemas opravneni do tohoto adresare zapisovat. Server se hlasi pod jinym uzivatelem nez je sam uzivatel. Musis tomu adresari povolit zapis pomoci prikazu chmod 777 dany_adresar
> Warning: fopen("pondeli1.txt", "w") - Permission denied in /home/skola/public_html/jid2.php
Nemáš povolení k zápisu pro soubor pondeli1.txt
Zkontroluj, pod jakym userem ti bezi apache, najdes to v httpd.conf (napr. user apache, group apache).
A ještě mě napadlo, že bys měl do fopen() zadávat absolutní adresu.