Vícestránkový formulář

Potřebuji udělat třeba registraci, která má postupně 5 kroků. V každém kroku se vyplňují různé údaje. Co krok to nová stránka.

Chtěl bych se zeptat, kam je teoreticky nejpraktičtější ukládat data, když se uživatel přesune do nového kroku, z kroku předešlého. Sessions či postupně přímo do databáze?
Zalezi na povaze jednotlivych kroku.

Je jich opravdu potreba pet? To je docela dost, mozna by bylo mozne nektere kroky sloučit...

Pokud je fakticky uzivatel regitrovany az po patem kroku, doporucuji neukladat mezikroky do DB - co kdyz uzivatel se po 4. kroku rozhodne, ze uz ho to nebavi, a odejde jinam?

Naopak pokud treba v kroku 3 mate jiz vsechny vyzadovane udaje a v krocich 4 a 5 zjistujete nejake dolnkove udaje ne nutne potrebne pro uspesnou registraci, je vhodne asi po kroku 3 zalozit zaznam v DB a v dalsich krocich jej updatovat.

Pro prechody mezi kroky se daji krome session pouzit skryta pole ve formulari (<input type="hidden" ...>) - heslo by vsak takhle skladovano byt nemelo :)
No, takhle, nemá to být registrace. Uvedl jsem to jen jako příklad a chtěl jsem to vzít obecně vzato.

Zajímalo by mě, jak by to šlo s ukládáním do SESSION. Jestli není možné nějáké přetížení u obsáhlejších dat apod... ?

Wegguy: Diky.
Přetížení imho nehrozí :-)
Pretizeni asi nehrozi. SESSION samozrejme zere prostredky serveru, skryta pole zase prenosovou kapacitu...nedokazu poradit obecne.